www.sorsunk.net

Ágoston András blogja

 jogász, újságíró, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt alapítója, a Magyar Köztársaság Éremkeresztének és a Tőkés Lászó -díjnak tulajdonosa.

Ágoston András

Egymásnak feszülnek

Igen, s ez mutatja, hova jutottak az USA meg az Orosz Föderáció, miután az amerikaiak és az angolok (2022 áprilisában) megakadályozták az orosz-ukrán megállapodás aláírását. Így nem kerülhetett sor a 2022. február 24-én kezdődött katonai hadművelet orosz részről történő egyezményes lezárására.

Semmi sincs előzmények, de következmények nélkül sem.

Az egymásnak feszülő nagyhatalmak – a hidegháborút kiterjesztve – eljutottak a csaknem egy millió halottig. Miközben atomháború réme is feldereng, az amerikaiak a minap megengedték az elszabadult hajóágyúként idegesen ide-oda guruló ukrán elnök Zelenszkinek, hogy amerikai rakétákkal mélyen belőjön Oroszországba. Jóllehet ez ebben a pillanatban ilyesmire még nem került sor, de viszonzásul Putyin elnök közölte: a döntés azt jelenti, hogy a NATO-országok, az Egyesült Államok és az európai országok Oroszország ellen harcolnak.”

A Krím elleni ukrán támadással Zelenszki meghúzta az oroszlán bajuszát. Nehogy egy kisebb atombomba legyen a felelet.

Itt tartunk most.

Egyre bizonyosabb, akár maguk kárára is, sem az amerikaiak, sem az oroszok nem látnak okot a háború befejezésére. Még fegyverszünetre sem.

Nem várhatjuk, hogy ez majd megszűnteti a feszültséget, de a német kancellár, ha csupán belső zavarok miatt, csatlakozni látszik a magyar békekezdeményezéshez.

Lehet, hogy a magyar miniszterelnök üdvözlete, hogy üdv a klubban, Németországban napokon belül nem hoz nagy változást, mégis mintha valami megmozdult volna. Kívülről nézve a német intézkedéseknek nagyobb a füstje, mint a lángja, de – a társadalmi belső mozgások, a felismerés, hogy a németeknek sem kell szó nélkül tűrniük megalázó önsorsrontó helyzetüket – előbb utóbb változásokat hoz. Akár még az Európai Unió (EU) korrupt, sorosista vezetői körében is. Németországnak mégiscsak van szava az EU-ban. Különösen, ha kísérteteket látva nem hőköl vissza, amikor lépnie kellene.

A reményt csak erősíti Orbán Viktor kijelentése, hogy a békefronton van a tarsolyában néhány kezdeményezés.

Neki nincs oka arra, hogy a levegőbe beszéljen. Ahogy nekünk is van okunk reménykedni.                                                   09.14.


Amit a magyarok…

André Berghegge a Német Városok és Községek Szövetsége ügyvezetője jelezte: szükségük volna a kitoloncolások felgyorsításához egy szövetségi szintű operatív törzsre, hogy a Németországban maradni nem jogosult migránsokat haza lehessen paterolni.

Mint a magyarok? Gyakorlatilag, ha csak az adminisztratív lépéseket nézzük, igen.

Ahogy ezt a magyar miniszterelnök az egyik minapi bejegyzésében Scholznak írta: Üdv a klubban.

André Berghegge javaslatához csatlakozott Andreas Roßkopf rendőrszakszervezeti elnök is.

Ahelyett, hogy eljárásuk lezárulta előtt beengednék őket az országba, Friedrich Merz CDU-elnökhöz csatlakozva, síkraszállnak az illegális jövevények határon történő visszafordításáért.

Ezzel elértünk a kályhához. Igaz ugyan, a két tisztségviselő nem követeli a kerítést, de javaslatuk megvalósulása esetén, az EU-nak engedni kellene. Meg kell védeni az EU határait.

Igazságot kell szolgáltatni Magyarországnak. Nem horribilis büntetésekkel, hanem a határőrizet költségeinek megtérítésével.

Elismerni és méltányolni, hogy a magyarok – Sorosékkal ellentétben – kezdettől fogva az EU határok tényleges védelmét követelik.

Eljött az igazság pillanata? Ha ez még nem is, de közel van.

Emlékezetes, hogy ezen a helyen már 2015-ben követeltük: Európa ne a migránsok nyakló nélküli befogadásában, inkább az EU határainak tényleges védelmében vitézkedjen.

Előbb utóbb másoknak is észhez kellene térniük. Hogy különbséget tegyünk a vendégmunkások és a betolakodó migránsok között.

09. 17              

Terjed a kór

Az EU tízegynéhány államában terjed egy kór. A Nyugat egy része reális veszélyként érzékeli az engedély nélküli bevándorlók lehangolóan, kikerülhetetlenül növekvő nyomását. Nem ok nélkül. Hallgattak volna a magyar miniszterelnökre már 2015-ben.

Ez a múlt és a szomorú jelen. Európában akár harmadíziglen is ellenségesen itt vannak a migránsok tömegei, és súlyos koloncként nyakán az ukrajnai háború.

A belső nyomás nő, a háború terhe alatt pedig küszöbön a gazdasági romlás. Nem véletlenül, most már Ausztriában, a második leggazdagabb európai országban is.

Kell-e csodálkozni azon, hogy az egyetlen, immár igazoltan józan magyar hang nyomán Európában egyre-másra izmosodik a szuverenista jobboldal. Mind jobb választási eredményekkel.

A magyar miniszterelnök kezdeményezésére és aktív részvételével az Európai Parlamentben létrejött a Patrióták Európáért képviselőcsoport. Lassan már szerencsétlen kapálózásnak tűnik az Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottság mesterkedése, mellyel Magyarország megnövekedett befolyását szeretné csökkenteni.

Ráadásként, elérkezett a nap, amelyre Magyarország régóta várt: tizenöt tagállam állította nehéz választás elé az Európai Bizottságot. Többségbe kerültek a tagországok, amelyeknek elegük van az illegális migrációból. Azt követelik az Európai Bizottságtól, hogy a kierőltetett migránspaktum helyett keressen új megoldásokat. Az ilyesmi még néhány évvel ezelőtt is szentségtörésnek számított volna.

Elérkezett végre a „béke barátainak” reálisnak mondható, a béketárgyalások megkezdését célzó világra szóló megmozdulása. Úgy hírlik, a magyar miniszterelnök Kínával és Brazíliával közösen dolgozik egy olyan találkozón, ahova leültetnék Ukrajnát és Oroszországot is. Nem lehet véletlen a kínai külügyminiszter Magyarország érdemeit elismerő megnyilatkozása.

Mi lesz most?

Miközben zajlanak a béketárgyalások előkészületei, minden szem az USA tevékenységét figyeli. Változik-e Ukrajna nyakló nélküli támogatása, hoz-e változást a november 5-én esedékes amerikai elnökválasztás?

Látnunk kell, a zakatoló világszintű rendszerváltás közepette mindez csak átmeneti közjáték, megoldásra váró nehézségek jele. Magyarország számára napi feladat a gazdasági semlegességet célzó erőfeszítéseinek érvényesítése. Annál is inkább, mivel itt a jó eredmény szinte kódolva van.

Csak neki kell vágni.                                                                                                                                    10.01.

A Romlás virágai”

Ilyesmit fiatal újságíróként tapasztaltam először. Az addig hithű vezető sajtószemélyiségek, majd a szerkesztőségek is, pöntyögni kezdtek: hiányolták az elgyegülés kanyaraiban egyre tehetetlenebbül vergődő tagköztársasági vezetők bugdácsolását. Úgy, hogy a kritika lessan már végét járó partizánvezér Tito tekintélyét is megnyirbálta. Újságírókollégák, esti sétáinkon azt latolgattuk, meddig mehet ez így tovább. Nem mehetett sokáig. A szövetségi állam iránti elégedetlenség, a délszláv népek történelmi vitái véres polgárháborúba torkolltak.

A Jugoszláv Szövetségi Szocialista Köztársaság (JSZSZK) szétesésével bekövetkezett a vég. Ami ma már történelem.

A lázongó német újságírók egyre élesebb megnyilvánulásai nem sok jóval kecsegtetik a német vezető politikusokat, a közlekedésilámpa-koalíció egészét. A keményedő kritikák mutatják az irányt mind az EU, mind Németország számára. Hacsak nem jelenik meg valami mentő körülmény, vagy egy nagyratörő, sikeres politikus, aki „otthon” is magához tudja ragadni vezetést.

A Ulf Poschardt, a Die Welt újságírója szerint Ursula von der Leyenre a jelenlegi nyomorúság építészeként lehet hivatkozni.

Charles Baudelaire a nagy francia szimbolista költő már 1857-ben ráérzett a nagy történelmi változások mibenlétére.

Valami manapság is kezdődik. Ami nem illatos.                                                                                                        10.15.

Ágoston András

Megerősítve

Miközben az elmúlt két napban mintegy ötvenezer menekült érkezett Ukrajnából (részben Románián keresztül) Magyarországra egyre másra jelennek meg a bizonyítékok, nemcsak Magyarország álláspontjának megerősítésére, hanem a helyi-, illetve a magánérdek jelentőségének növekedésére is, ha éppen az Európai Unió (EU) magországait kezdi veszélyeztetni az eurobürokraták lelketlen politikája.

Íme, két példa:

Nem a legfőbb eurobürokrata Ursula von der Leyen, hanem a belga állam brüsszeli központja részéről érkezett kifogás a magyar oldalról bejelentetett menekültvonatok ügyében.

Nagy a riadalom: Gulyás Gergely a Kormányinfón kijelentette, ha nincs megállapodás, a migránsok egyirányú jeggyel mehetnek Brüsszelbe.

Ez Magyarország egyik megoldási javaslata, ha az EU köti az ebet a karóhoz, s végre akarja hajtani a Soros-párti Európai Bíróság migránsügyben hazánkra kirótt embertelenül nagy, elfogadhatatlan büntetését.

Mi a lényeg?

Az EU bürokraták számára kényelmetlen az elfogadhatatlan bírósági ítélet védelmezése, hiszen kisebb-nagyobb mértékben másoknak, a befolyásosabb EU-tagállamoknak sem tetszik a Soros-bíróság drasztikus ítélete. Elképzelik, mi történhet, ha egyszer rajtuk csattan az ostor.

A probléma megoldása egyelőre a „meglátjuk” kategóriába sorolható. Ez az oka annak, hogy az EU-okosok maguk előtt tolják, ki mást, mint a szövetségnek otthont adó Soros-barát Belgium vezetőit. Mintha olvasták volna a skorpióról szóló tanmesét: az adják, ami a lényegük. Reméljük, ennek is vége lesz egyszer.

Mi, ezen az oldalon azt várjuk, újra a „rebellis” Magyarországnak illetve kormányának lesz igaza.

A másik jelenség belpolitikai, de van Soros-vonatkozása is.

Magyar részről jól ismerjük Anonymus napjainkban vitt szerepét a honi baloldal üzelmeinek leleplezésében.

Az álarcos alak olyan, mint a magyar miniszterelnök: minden megszólalásában igaza lett. Egy részükben már folyik a nyomozás, sőt eljutottak az előzetes letartóztatásokhoz is.

A zűrzavar azonban, amelyet a titokzatos ismeretlen okozott, döngeti az eddig bevehetetlennek tűnő baloldali várak kapuit.

Van itt egy józan paraszti logikán alapuló kérdés: annyira veszélytelennek érzik a múltból itt ragadt, vagy a fiatal soros-párti titánok a hátországukat, hogy szinte nyakló nélkül keverednek bele a zűrös ügyekbe?

S van még egy kérdés, amit a remény diktál: lehetetlen, hogy az elkövetkező két évben lassan mégis elkezd őrölni az igazságszolgáltatás malma?

A feleletet tudjuk: nem, hiszen „A Jóisten mindannyiunk fölött, Magyarország mindenek előtt!”

                               Bizakodjunk.                  08.25.

A végletek

Magyarország, jó akarattal, a háború borzalmai közepette elsőként nyit meg a háború elől menekülő ukrán gyermekek számára egy kétnyelvű iskolát. Magyar költségvetési forrásból, Budapesten.

Eszerint a magyar kormány elvszerű és következetes: a háborús menekültek esetében lehetőségeihez mérten segít. Annak ellenére, hogy az ukrán részről elvárható korrekt viszonyulásra sem a kisebbségi jogok, sem az energiabiztonság tekintetében nem számíthatunk.

Másfelől mindent felülír a Soros-féle mélyállami érdek, miszerint az „orosz agresszor” meggyengítése érdekében ki kell tartani az utolsó ukránig. Amerika nagyobb dicsősségére.

Ez a nagyhatalmi, gyarmati szellemiség határozza meg a vazallus (vagy már az sem) jogait. Így, s ez a másik véglet, az ukrán vezetők nyugodtan kuncsoroghatnak Brüsszelben: szabad kezet akarnak a nyugati fegyvereket illetően. Hogy nyugodt lelkiismerettel lőhessék akár Moszkvát is. Mit sem törődve azzal, hogy az engedély egyből orosz ellenségként jelölné meg a kissé naiv európai támogatókat. Akiknek nemzeti érdeke lenne, hogy vonakodjanak Ukrajna „igazának” lelkes támogatásától.

A nagypolitikában az érdekelt szavazó polgárok érdeke, hogy kimaradjanak a háborúból, a magyarokat kivéve egyszerűen a háttérbe szorul. Meddig?

                                                            08.29.

„ha nem akar Európa még több migránst, akkor engedelmeskedni kell Zelenszkijnek”

Marc Champion vélekedése ez, aki a Soros-féle nemzetközi pénzhatalom, a Bloomberg szolgálatában veri a csalánt. Természetesen az ukránok micsodájával.

A fenyegetés lényege, hogy a megroggyant Ukrajnából a tél elől további milliók menekülnek elsősorban Németországba.

Mi tagadás, a harangok félreverése nem nélkülözi a politikai realitást. Különösen, ha addigra bekövetkezik az orosz erők fellépésének várható következménye a minden eddigit meghaladó ukrán menekültáradat.

Ha most szándékosan figyelmen kívül hagyjuk a lángoló Ukrajna közvetlen szomszédait, nos, ez esetben is számolni kell a már előre tragikusnak látszó fejleményekkel.

Lehet a súlyos társadalmi mozgások nagyságát és akár az irányát is tervezni, legalább különféle vészforgatókönyvek szintjén. Aligha. A baj az, hogy a mondhatnánk tervezett veszéllyel való szembenézést az alapvetően ilyen, vagy olyan okból az érdekeltek egyszerűen nem kerülhetik el.

Mindeközben csak egy biztos dolog van, amire számíthatunk: Sorosék dolgoznak tervük végrehajtásán.

Ki kell találnunk valamit. Legalább a magyarok alapérdekeinek védelmében. Jók az esélyeink? Nem, de azért vannak.

Ahogy a többi érdekelt is gondolkodhat. Ha menekülni akar.

                                                            08.30.

A migránsgubanc

Ami tíz évvel ezelőtt csak Magyarországon vált napi témává, most megérkezett a magországokba is. A kérdések kérdése Németországban sem más: mi legyen a migránsokkal? Most amikor az „oroszok már a spájzban vannak”? Ezt a gubancot sem a németek, sem a többiek nem képesek se lenyelni, de kiköpni sem. A Soros-bérenc politikusoknak, ím, már lépni kell. A béka előállt: most kell lenyelni. S ez így rendjén is van.

A kellő tapasztalatot nemigen lehet máshogy megszerezni.

Jó látni, hogy nincs minden vesztve. Az Európai Parlamentbe még nem került be a nemzeti érzelmű képviselők trendfordító tömege. Csakhogy miután az eurobürokrata vezetők mindent félredobva kisemmizik a most már frakcióba tömörült nemzetieket, a migráns-ügy, negatív értelemben ugyan, mégis napirendre került.

A nyilvánosság előtt kibomlott vitában, sajnos elsikkad a lényeg. Nem mindenkinek esett még le, hogy a bevándorlókról a balliberális Soros-bérencek úgy gondolják, előbb-utóbb az ő szavazóikká válnak.

Ha a Soros-barát európai vezetők erre gondolva mégis le akarják nyomni a tömegek torkán a nyár elején nagy üggyel-bajjal elfogadott migránspaktum tényleges változtatásait, nos, akkor baj lesz.

A forró nyári hónapokban a szavazópolgárok valóban szavazó polgárokká váltak. Akik úgy látszik újabb választások nélkül is látják a veszélyt. S el kívánják kerülni azt.

Az európai politikai osztály egésze, ha jót akar magának, irányt kell változtasson.

A magyar kormány pedig, élén a miniszterelnökkel, teheti a dolgát tovább. Miközben az akadékoskodók kénytelen-kelletlen színre lépnek s ott megzavarodva bukdácsolnak, mi magyarok tesszük a dolgunkat. Tíz éve meg utat is mutatunk.

Tetszik ez a Soros tábornak vagy sem.

                                                                                     0t9.05.

Szerb elemzők és a kurszki kaland

A szerb elemzők két-három nappal az ukrán benyomulás után megmondták: az oroszok tudtak az ukrán készülődésről, de rájuk hagyták. Részben mert Oroszország területileg elég nagy, hogy ezt megengedhesse magának. Másrészt, az oroszok nem folyamodtak sorozáshoz, s a kelet-ukrajnai offenzíva mégis szépen halad előre. Harmadszor: bekerítik, lekötik, illetve felmorzsolják az ukránok legjobb állapotban levő katonai egységeit.

Negyedszer, mivel nem került sor mozgósításra, ahogy hadüzenetre sem, az orosz erők a megfelelő időben nyugodtan nyomulhatnak előre, akár Kijevig.

S így Ukrajna – az átmeneti sikerért – a maga kárára feláldozza saját erőit. Erre mondta Vlagyimir Putyin a Keleti Gazdasági Fórumon mondott csütörtöki beszédében, hogy „kudarcot vallott Ukrajna kurszki offenzívája, amellyel az ukrán hadsereg csak saját magát gyengítette meg”.

                                                                                     09.06

Ágoston András csokra

Szegények

Az, amit Orbán Viktor háború ügyben mintegy tíz nap alatt végbe vitt, párját ritkítja nemcsak Európa de a szélesebb régióban is. A magyar kormányfő olyan információkra tett szert, amelyekkel rajta kívül nem rendelkezik senki sem az EU vezetéséből, de Amerikából sem. Ha figyelembe vesszük a hosszú ideje sikeres magyar államfő évek során felhalmozott tapasztalatait is, akkor sok mindent lehet mondani rá, de el kell ismerni: azokon a posztokon, amelyekre demokratikus választások útján érkezett meg, csak hasznára válhatna a józanul gondolkodó kollégáknak.

   Mégsem ezt látjuk.

Mintha óvodában lennénk, a vezető kollégák irigységüket leplezve eljárási felhatalmazása mondvacsinált hiányára hivatkoznak. Háborúpártiak lévén egy emberként kígyót békát kiabálnak rá, s fejét követelik. Szerencsére csak képletesen.

Létezik az, hogy csak azért, mert a vezetők acsarkodó csoportja a másik oldalon háborút sürget, a kiváló alkalmat, mert Orbán békét kívánva tesz is érte, e lehetőséget egyszerűen eldobja magától.

   Szegények. Tudják ők, miről van szó, de szemükre tett kézzel – belelépnek.

Ha van szerencsénk, kivárjuk a novembert. Amennyiben Trump győz, nekünk áll a zászló. Ha valamiért mégsem, hát várunk, amennyit szükséges.

Mert, jó tudni, igazunk van, s az idő nekünk dolgozik.

                                                           (Július 12.)

Békemozgalom

  Ez már nem békemisszió, ez már békemozgalom.

A magyar miniszterelnök békekezdeményező látogatásai Kijevben, Moszkvában, Pekingben, majd Washingtonban megmutatták: kilátástalanságukban vergődve a felelős globalista politikusok fanyalognak, s végül is ellenzik, elítélik a magyar kezdeményezést.

Nem mellékes, hogy létrehozták s egyre terebélyesedik a Patrióták Európáért szuverenista kezdeményezés. Célja a béke. Jelentős politikusok, egyelőre nem nagy számban (Macron, Meloni, Fico), ismert, befolyásos üzletemberek (Musk), valamint ismert véleményvezérek elismerik, hogy Ukrajnában a békének nincs másik reális alternatívája. Támogatják hát a békére irányuló törekvéseket. Orbán Viktor szavai, tettei, az emberek mind szélesebb rétegeinek lelkes támogatásával találkoznak.

A szemünk előtt kibomló bátor békemisszió támogatottsága viharos gyorsasággal egy határozott, akár szervezett békemozgalommá nőhet, akár már a szemünk előtt.

Így legyen.

                                                 (Július 14.)

A táborok

Azok akik, kevesen, az EP választások nyomán a két érdek, a globalisták és a szuverenisták teljes, nyílt szembenállására számítottak, nos, ők betaláltak. 

Miután a választások előtt kiderült, Ursula von der Leyen újraválasztása az Európai Bizottság (EB) elnökének tisztségére bizonytalanná vált, a globalista belső vezetés döntött: lévén, hogy a béke ügye az igazi vízválasztó a szembenálló politikai felek között, elő kell venni az utolsó fegyvert. A háború támogatóiról illetve a békepártiakról van szó, akik konkrétan a Patrióták Európáért (PE) színeiben mutatkoztak meg.

A megfelelő előkészítés után az Európai Parlamentben (EP) felállt a háború és béke tábora. Győztek a háborúpártiak.

Nyilvánvalóvá lett: szerintük így működik a Soros bérencek érdekszövetsége;

-        közöttük a magyarországi Soros-brigád tagjai;

-        valamint a haragos zöldek és a többi nemzetközi briganti, pártszínek szerinti különbségeik ellenére egyet választottak. Ő Ursula von der Leyen, ezzel a sikerrel az amerikai nagytőke európai főmegbízottjává lett.

Szavazói pedig – ideiglenesen – mentsvárra leltek. Ahol védelmet találnak régi, főleg korrupciós bűneik elfedésében. Egyelőre úgy tűnik, az EB új-régi elnökének árnyékában, fog ez menni. Csakhogy ez nem lesz egy könnyű menet.

Mert a globalista-szuverenista világméretű összecsapás nincs a megbékélés közelében. A küzdelem tovább folytatódik.

A nagy változások még csak most jönnek. Akár  a következő évben.

A változások közepette a zászló nem a háborúzóknak áll.

                                                                               (07.21.)

1/3

Ukrajna bosszúból sodorta veszélybe Magyarország és Szlovákia energiabiztonságát. Kijev abból sem csinál titkot, hogy politikai okokból akadályozza Magyarország és Szlovákia kőolaj-ellátását. Szemmel láthatólag meggondolatlan döntésről lehet szó. A baj nagy: a tranzit egyharmada került ukrán korlátozás alá.

Pozitívnak mondható, hogy a háborúzó szomszéd szándékát nem rejti véka alá, s így tiszta víz kerül a pohárba. Így a düh és a gyűlölet e megnyilvánulása, „közkinccsé válik”. A belpolitikában nem kell külön magyarázni, mi az, amivel Magyarország szembekerült.

A racionálisnak koránt sem mondható ukrán lépés, éppen most, nemigen értelmezhető. Vagy ha igen, az mindkét oldalnak káros. Nem inkább a szükségtelen támadás elmaradása lenne mindkét fél érdeke?

A halvány remény: talán mégiscsak ideges, értelmetlen hatalmi megnyilvánulásról magyarán ijesztgetésről van szó.

Igen, Ukrajna reális helyzetének indulatos semmibevételéről lehet szó. Napokon belül eldől, szándékos zavarkeltésről van-e szó. Reméljük, igen.

(07.23.)

Megtorpanás

Ha más előnye nem is származott a gender-ellenes erőknek a világon, az olimpia záróünnepségén bekövetkezett szervezői visszakozás egészében a normalitás erőinek hozott tartós eredményt. Küzdelmük végső győzelmét tekintve megerősítette a reményt, hogy vállalásuk nem kilátástalan.

A sajtóvisszhangot figyelve, a megtorpanást látva, adódik a megállapítás: szélesedik az ellenállás frontja, akár ott is, ahol már veszni látszik a győzelem reménye.

Az amerikai Oregon államban a kárvallott szülők beperelték a tankerületet: a gender-semleges mosdóban – tanítási időben – a lányukat szexuálisan bántalmazta és megerőszakolta egy osztálytársa. Akit az iskola felelősei „felügyelet nélkül hagytak a folyosókon bolyongani”. A botrány kivizsgálása, nagy dérdúrral megkezdődött. Hogy az eset kivizsgálásának folyamatát csak részben igazoló nagy csend meddig tarthat, nos, ezt majd meglátjuk.

Kétségtelen azonban, hogy az eddig hasztalan védekezés, az érintettek részéről lassan ellentámadásba fordul.

Van remény.                                          (08.13.)

Ágoston András csokra

A táborok

Azok akik, kevesen, az EP választások nyomán a két érdek, a globalisták és a szuverenisták teljes, nyílt szembenállására számítottak, nos, ők betaláltak. 

Miután a választások előtt kiderült, Ursula von der Leyen újraválasztása az Európai Bizottság (EB) elnökének tisztségére bizonytalanná vált, a globalista belső vezetés döntött: lévén, hogy a béke ügye az igazi vízválasztó a szembenálló politikai felek között, elő kell venni az utolsó fegyvert. A háború támogatóiról illetve a békepártiakról van szó, akik konkrétan a Patrióták Európáért (PE) színeiben mutatkoztak meg.

A megfelelő előkészítés után az Európai Parlamentben (EP) felállt a háború és béke tábora. Győztek a háborúpártiak.

Nyilvánvalóvá lett: szerintük így működik a Soros bérencek érdekszövetsége;

-         közöttük a magyarországi Soros-brigád tagjai;

-         valamint a haragos zöldek és a többi nemzetközi briganti, pártszínek szerinti különbségeik ellenére egyet választottak. Ő Ursula von der Leyen, ezzel a sikerrel az amerikai nagytőke európai főmegbízottjává lett.

Szavazói pedig – ideiglenesen – mentsvárra leltek. Ahol védelmet találnak régi, főleg korrupciós bűneik elfedésében. Egyelőre úgy tűnik, az EB új-régi elnökének árnyékában, fog ez menni. Csakhogy ez nem lesz egy könnyű menet.

Mert a globalista-szuverenista világméretű összecsapás nincs a megbékélés közelében. A küzdelem tovább folytatódik.

A nagy változások még csak most jönnek. Akár már a következő évben.

A változások közepette a zászló nem a háborúzóknak áll.

                                                                            (07.21.)

1/3

Ukrajna bosszúból sodorta veszélybe Magyarország és Szlovákia energiabiztonságát. Kijev abból sem csinál titkot, hogy politikai okokból akadályozza Magyarország és Szlovákia kőolaj-ellátását. Szemmel láthatólag meggondolatlan döntésről lehet szó. A baj nagy: a tranzit egyharmada került ukrán korlátozás alá.

Pozitívnak mondható, hogy a háborúzó szomszéd szándékát nem rejti véka alá, s így tiszta víz kerül a pohárba. Így a düh és a gyűlölet e megnyilvánulása, „közkinccsé válik”. A belpolitikában nem kell külön magyarázni, mi az, amivel Magyarország szembekerült.

A racionálisnak koránt sem mondható ukrán lépés, éppen most, nemigen értelmezhető. Vagy ha igen, az mindkét oldalnak káros. Nem inkább a szükségtelen támadás elmaradása lenne mindkét fél érdeke?

A halvány remény: talán mégiscsak ideges, értelmetlen hatalmi megnyilvánulásról magyarán ijesztgetésről van szó.

Igen, Ukrajna reális helyzetének indulatos semmibevételéről lehet szó. Napokon belül eldől, szándékos zavarkeltésről van-e szó. Reméljük, igen.

(07.23.)

Megtorpanás

Ha más előnye nem is származott a gender-ellenes erőknek a világon, az olimpia záróünnepségén bekövetkezett szervezői visszakozás egészében a normalitás erőinek hozott tartós eredményt. Küzdelmük végső győzelmét tekintve megerősítette a reményt, hogy vállalásuk nem kilátástalan.

A sajtóvisszhangot figyelve, a megtorpanást látva, adódik a megállapítás: szélesedik az ellenállás frontja, akár ott is, ahol már veszni látszik a győzelem reménye.

Az amerikai Oregon államban a kárvallott szülők beperelték a tankerületet: a gender-semleges mosdóban – tanítási időben – a lányukat szexuálisan bántalmazta és megerőszakolta egy osztálytársa. Akit az iskola felelősei „felügyelet nélkül hagytak a folyosókon bolyongani”. A botrány kivizsgálása, nagy dérdúrral megkezdődött. Hogy az eset kivizsgálásának folyamatát csak részben igazoló nagy csend meddig tarthat, nos, ezt majd meglátjuk.

Kétségtelen azonban, hogy az eddig hasztalan védekezés, az érintettek részéről lassan ellentámadásba fordul.

Van remény.

                                                                           (08.13.)                                                    

Ez a baj, a zsarolás

Az Európai Bizottság elutasította Magyarország és Szlovákia kérését. Brüsszel nem látja jelét annak, hogy az ukrán szankciók veszélybe sodornák az európai energiabiztonságot.

Hogyan jön a brüsszeli bürokrácia csúcsszerve ahhoz, hogy elutasítsa az EU két tagállamának a kérését? Szerintük ugyanis az energiabiztonságuk közvetlen veszélyben van. Lehet ugyan, hogy az egész Európa érdeke van veszélyben, de most nem is ez a kérdés. Az EB a „szerződések őre” nem végzi a feladatát. Fel kellene lépnie akkor is, ha történetesen csak két tagállamról van szó.

Az EU nem tesz eleget a kötelezettségének.

A tényállás az, hogy az ukrán kormány – jól kivehetően brüsszeli sugalmazásra – mellőzve az érvényes uniós jogot – nem akarja számukra területén átengedni a rendesen kifizetett orosz kőolajat.

Ukrajna mintegy önbíráskodást gyakorolva, elismeri, hogy nyomást kíván gyakorolni az érintett két tagállamra. S mert azok nem állnak be a többi külső érdekek előtt meghajolva katonai támogatást nyújtó önsorsrontók gyülekezetébe – nemes egyszerűséggel megzsarolja.

Hagyjuk most miért vállalja a nyugati magállamok többsége a szolgai alázatot – hiszen csak elvekről, és nem közvetlen érdekükről van szó – és nézzük inkább a nem tegnaptól bábként mozgatott Európai Bizottságot. Mert az, amit az Ursula von der Leyen által mozgatott Bizottság, félretéve a jogot, sima erőszakkal megtett, nos, arra nincs mentség. A EB döntése szándékosan okoz, eddig pontosan nem is tudjuk mekkora kárt Magyarországnak és Szlovákiának. Kinek dolgozik ez a testület?

Ez az igazi baj. A kérdés ugyanis nem költői. Abban, ami történt egyenesen a politikai diktatúra megnyilvánulását látjuk. Sajnos, nem az először.

  Meddig?

                                                                  08.24.

Ágoston András

Aki nem lép egyszerre…

Nem vitás, a magyar-amerikai kapcsolatok olyanok amilyenek: jó lenne, ha mindkét oldalról javíthatnának az együttműködésen.

A katonai és a gazdasági kapcsolatok mégiscsak jók. Ez lehet a kiindulópont. Maradjon el az utasítgató stílus. Hogy Pressman mondja meg „mit kellene Magyarországnak tenni”. Mert azt nemigen szeretjük.

Egyelőre stílusváltásról szó sincs.

„Más szövetséges országokkal együttműködünk, együtt dolgozunk – még akkor is, ha vannak nézeteltéréseink. Magyarországon ez nem működik – amíg csak nem cselekszünk” – jelentette ki a napokban az Egyesült Államok budapesti nagykövete. Mert jelenleg „egy régi barát és szövetséges olyan dolgokat mond és tesz, amelyek aláássák a bizalmat és a barátságot.”

Mi az, hogy Magyarország nem veszi figyelembe a pápai légibázison szolgáló fiatal amerikai katonák autóinak rendszámtáblájára vonatkozó, immár három éve bejelentett igényt.

Kívülről nézve nem tudom megítélni, indokolt-e a nagykövet észrevétele.  Azt viszont tudom, minket legalább olyan súlyosan érint a kettős adóztatás megakadályozását célzó egyezmény amerikai részről történt egyoldalú felmondása.

Pressmannak végül is igaza van: javítani kellene a helyzeten. Közös igyekezettel. Diktátumokkal, követelésekkel, nem megyünk sokra. Eljött az egymás megbecsülésére épülő egyeztetések ideje.

Aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére? Nos, ez az út nem visz a megoldás felé.

                                                                                                                                                              (Március 27.)

Most már biztos

Zelenszkij zsarolni szeretné az Egyesült Államokat.

A minap bejelentette, amennyiben nem kap pénzt és fegyvereket, bekövetkezhet az összeomlás. Feltételezhetően, hogy maga is biztos legyen a dolgába, tegnap aláírta a mozgósíthatósági korhatár csökkentésére, valamint egy sereg más megszorításra vonatkozó törvényt. Amiből Amerikában is következtethetnek, a választásokig már nem bírja ki az ukrán rezsim a rá nehezedő elsősorban katonai nyomást.

A vérfagyasztó videó, melyből kiderül, hogy legalább is egy helyen a lövészárokba bevonuló váltás csak halott bajtársakat talált, csak megerősítette az adományozó barátokat abban, amit már úgy is tudtak. Hogy elérkezett az utolsó felvonás.

Mit tesz most az USA vezetése?

Elsősorban tesz még egy komoly ígéretet. Például, hogy az Egyesült Államokból a NATO fennhatósága alá helyeznék át az Ukrajnát segítő csoportot. Azzal a feladattal, hogy biztosítsa Ukrajna pénzzel és fegyverrel való tartós ellátását. Hogy mikor? Valamikor a nyártól.

Addig is csurran cseppen valami (ami máris folyamatban van)

Mit lehet erre mondani? Ha mást nem, hát hogy a helyzet úgy látszik keleten Ukrajnában is változatlan.

Majd csak kibírják valahogy. Vagy mégsem.                                                                                (Április 4.)

Na, végre!

Ha ez eddig egyáltalán vitatható is volt, most kiderült: Magyar Péter  látványos bemutatkozásait nem saját zsebből fizeti. Új barátnője tett meggondolatlan kijelentést. Eszerint a szombati budapesti demonstráció megszervezésében „segített egy szuper grafikus csapat, akik félig magyarok egyébként és félig külföldiek”.

Hogy Magyar Péter kicenzúráztatta illetve töröltette a bájos Vogel Evelin nyilatkozatát, olaj volt a tűzre. Bizonyíték lett belőle.

Tény, hogy új helyzet állt elő. Magyar Péter belépett a baloldali politikai celebek közé. Neki ugyan kellemetlen ez a státus, a Fidesz-KDNP Pártszövetség előtt eddig nem tapasztalt kampánylehetőség állt elő.

Nem kell többé bizonygatnia, a dollárbaloldal elnevezést: mindenki belefér, s benne is van, aki ellenzéki oldalon pástra kíván lépni.

Leginkább maguk a választók örülhetnek: júniusban, a kampányban a nemzeti jobboldalra, vagy a nemzetárulókra adhatják le szavazatukat. Választhatnak.

S ez számukra nem is rossz lehetőség.

Riadalom

Josep Borrell a minap úgy fogalmazott, egy Európára is kiterjedő háború már nem „a képzelet szüleménye”. Az EU vezető diplomatája előremenekül: keltsünk csak egy kis riadalmat az Ukrajnába való NATO bevonulást illetően. Netán az sül ki belőle, hogy az Európai Parlamentben (EP) jelenleg meglevő 80 százalékos globalista többség meg is megmaradhat. Legalább részben.

Kit érdekel, hogy a Macron-gerjesztette egyre nagyobb politikai felfordulásnak nincs reális alapja.

A brüsszeli politikai elit mindinkább hasonlít a kirándulók eltévedt csoportjára, amely éjszaka valamelyik sötét bajor erdőben zajt csapva igyekszik elűzni az esetleg közelben ólálkodó farkast. Mert az oroszok megjelenésére legfeljebb annyiban számíthatunk, mint az ólálkodó éjszakai rémre.

Az oroszok tehát nincsenek a spájzban, de a lehetőséggel lehet kampányolni.

Ha már jobb érve a brüsszeli bürokratáknak úgy sincs.

                                                                                                                                                  (Április 10.)

A kivétel mint jogi intézmény

Egyre több a jele annak, hogy az EU alapokmányai kiegészítésre szorulnak. Egy szempontból mindenképpen. Ez a döntéshozatali mechanizmus. Helyet kellene szorítani a kivétel intézményének.

Két dologhoz nem fér kétség. Az egyik a megegyezésen alapuló döntéshozatal, a másik a vétó. Mindkettőre szükség van. Jelenleg ez a két intézmény akadályozza meg a mind erősebb központosítási törekvéseket. S váltja ki a legádázabb indulatokat.

Lehetne ezt enyhíteni? Talán.

Ha cél a viszonylag gyors, nagyobb konfliktusoktól mentes döntési eljárás, meg a kis tagországok alapérdekeinek érvényesítése, érdemes lenne megfontolni bevezetését. Jó, hogy Magyarország ebben a kérdésben úttörő szerepet visz.

Látni kell, senkinél sincs varázsvessző. Látjuk, hogy a nyomásgyakorlás, esetenként a nagyok részéről alkalmazott kíméletlen zsarolás tartósan bizalmatlanságot, burkolt, vagy nyílt ellenállást kelt. Ahogy a vétó alkalmazása is.

A kivétel intézménye a döntéshozatal egyik világosan szabályozott, legitim formája lehetne. Amelyet az érintett tagállam nyújthat be, ha úgy látja, e nélkül egzisztenciális érdeke kerülhet veszélybe.

Jó példa erre, hogy Magyarország kitartó kemény küzdelemben elérte az orosz kőolajszállítások további folyamatos biztosítását. Ez tartós megoldás lehetne, ha nem a kilépésre ösztönzés, de az egyenlőségre támaszkodó megértő szolidaritás valóban közös európai értékké válna.

Ha…                                                                                                                                    (Április 13.)

Választási félelem

A tételmondat: a háborús francia német, stb. propaganda jórészt arra a félelemre alapul, hogy a közelgő választások során a progresszív oldal háttérbe szorul.

Lehet ebben igazság?

Persze, hogy lehet. Legalább annyi, hogy az atomháború lobogójával hadakozó nyugatiak akárcsak a mesékben, a nagy zajongással igyekeznek elijeszteni magát a rémet. Melyhez csupán a tudat köti őket, hogy ha élétre kel, úgysem tudnának neki ellenállni.

Mert az orosz medve, már közölte, nem kíván világra szóló felfordulást, ha erre a másik oldal nem kényszeríti.

Ki kell csak várni a választásokat, s a kedélyek majd megnyugsznak. Vagy azért, mert a globalisták nem szenvednek érzékeny veszteségeket, vagy, mert a szuverenitás hadai a földbe döngölik őket.

Mégis, mi táplálja a szavazók félelmeit, s azokét is, akik üres puskával hadonásznak?

A felelet viszonylag egyszerű. A nemzedékeken keresztül átöröklött emlékezés: ezzel a veszéllyel elődjeinknek egyszer már szembe kellett nézniük.

Megnyugodhatunk?                                                      Semmiképpen. Ezért csak a béke, csak a Fidesz.

Ágoston András

A dilemma

Két érdekes kérdést tesz fel tegnapi számában az Erdélyi Krónika c. napilap  Dilemmák ezek a javából. Már ha egyáltalán relevánsnak bizonyulnak.

Magyar–román együttműködés Iohannisért? Vajon megtörténhet, hogy Klaus Iohannis a NATO főtitkára lesz, ráadásul magyar támogatással?

Jóllehet e kérdések még nem is időszerűek, s a román államfő nem olyan jelölt, akit esélyesként emlegetnek, a helyzet magyar-román viszonylatban mégis érdekesnek látszik.

Tegyük félre az emlegetett jelöltek közül Mark Rutte, Manfred Weber, valamint a nemzetközi politikai porondon lézengő ritterek közül az önjelölt Ursula von der Leyen-t, s rögtön felmerül a legfontosabb kérdés: melyik kóbor lovag az, aki nekünk a legkevesebbet árthat? Persze, a román köztársasági elnök, a túlbuzgó neofita, a Klaus. (Annak ellenére az, hogy a Tőkés Lászlóval szembeni viselkedését soha nem bocsáthatjuk meg.) De miért is?

Tudjuk, a szolgalelkű nemzetköziek alig várják, hogy… szolgálhassanak. Az USA mindenkori vezetőinek. Csakhogy.

Jelenleg ugyanis az a legfőbb kérdés, összeomlik-e előbb ukrán vezetés, vagy átvészeli a soron következő, nagy jelentőségű választásokat. Hogy az év végén az akkor időszerű csúcsvezetők hozzanak majd döntést ügyében. Nos, ezt nem tudhatjuk.

Azt azonban igen, hogy az USA legszűkebb vezetői köre a NATO jelenlegi főtitkáránál jobbat keresve sem találna. Utána viszont Klaus Iohannis a legalkalmasabb csúcsjelölt, nemzetközileg súlytalan kezesbárány. Ő megértené az Odesszához legközelebbi, a román oldalon gyors ütemben fejlesztett NATO bázisok környezetében élők nyelvét. Ha netán helyi egyeztetésekre lenne szükség.

Mi lenne ebből nekünk, magyaroknak a hasznunk? Például az, hogy Klaus tudna bennünket köszönteni: jó napot.

Ez lenne a dilemma legjobb feloldása? Lehet, hogy nem. Ám a legrosszabb sem.

Mert, a legfontosabb, hogy ez esetben Románia aligha élhetne a kiugrás adta lehetőségekkel. Végleg odaragadna a transzatlantiakhoz.

                                                                                                                                                                           (Március 19.)

                                                                                                              * * *

Ágoston András

Soros ellenében

Nincs akkora híre, de tény, hogy Szerbiában bizony nem tudott győzni a Soros-féle politikai maffia. A decemberi választásokon csakúgy, mint Magyarországon, a nemzeti oldal Aleksander Vučić vezetésével magabiztos győzelmet aratott a Soros-féle balliberális és szélsőjobb ellenzék felett.

A választás tétje, ahogy ez már a balkáni országokban lenni szokott, Szerbiában is a szuverenitás megőrzése, ezzel az önálló fejlődés lehetőségének megőrzése volt.

Bebizonyosodott, hogy a szavazók továbbra is a szabadságot a nemzeti önállóságot tartják a legfőbb értéknek, s azt demokratikus úton képesek megvédeni.

Szerbia esetében hozzá kell tenni, az önállóság igényén túlmenően a választási győzelem szorosan összefügg az elért gazdasági sikerekkel. A politikai és a gazdasági siker feltételezi egymást.

A vajdasági magyarságnak nincs oka az elégedetlenségre. Fontos, hogy a vajdasági magyarok hattagúra növekedett saját frakcióval lehetnek jelen a szerb parlamentben. Ha tartható lesz az eddigi politika, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) ahogy eddig is, tevékeny eleme marad a magyar-szerb államközi kapcsolatrendszernek. A vajdasági magyarság pedig önálló politikai szubjektumként lehet részese a magyar nemzet határmódosítás nélküli nemzeti integrációjának.

Következésképp hozzájárulhat az egész nemzet felemelkedéséhez. S ez nem kis szó, ha tudjuk, ma is jelentős politikai erők igyekeznek megtörni a régió kisnemzeteinek szuverenitását, önálló politikai fellépését.

Rajtunk is áll, hogy a globalisták ne járjanak sikerrel.

                                                                                           (Február 8.)

Mi erősödtünk

Két szempontból is hamis Ungár Péter érvelése.

Elismeri ugyan, hogy Novák Katalin helyes döntést hozott, de felteszi a kérdést milyen indokok alapján? Ezek hiányában állítja, „hatalmas sebet kapott az önbizalom”. Adódik a kérdés, milyen indok alapján mondja ezt Ungár Péter?

Nézzük meg ez érveket közelebbről. Formális jogi oldalról nézve a döntést, nincs benne hiba. Ahogy a zajos csámcsogásra lehetőséget adó indoklás sem kötelező.

Az ügy morális oldalról szemlélve valóban ügy. A köztársasági elnök a tisztével járó felelősséget vállalva a morális dilemmát úgy oldotta fel, hogy lemondott.

Egy az ő nemzedékéből való telefonáló a mi oldalunkról elmondta: kétszer hallgatta meg a lemondás szövegét, s kétszer szöktek könnyek a szemébe. Majd megnyugodott, mert ügy érezte, maga is erősebb lett a tegnapi nap eseményei után. Talán tudja azt is, hogy a Fidesz becsületes viszonyulásuk esetén senkit sem hagy ott az út szélén.

Valóban így van. Mit tehetne még a köztiszteletben álló családanya, tisztségviselő, ha vállalva a felelősséget, lemondott? Eleget tett morális kötelességének, s Varga Judittal együtt, így is segítette a nemzeti oldalt.

Marad tehát az erkölcsi talapzat, melyre építkezve a Fidesz-KDNP már négyszer kapott kétharmadot a választásokon. Mert a mi oldalunkon, ha valaki hibázott, nos, annak van következménye.

Végezetül: igaza lehet a svájci Neue Zürcher Zeitungnak. A Fidesz Novák Katalin és Varga Judit lemondásával „két sztárt” veszít el. Igaz viszont az is, hogy a magyar kormánypárt, szilárd elvi alapokon állva, számos új fiatal tehetségnek nyithat utat. Ahogy tette ezt a két fiatal sztár esetében is.

Különben ki tudja, lehet, hogy ezek a napok, vagy hetek járulnak hozzá a kormánypártok következő kétharmadához?

Ja, hogy az ellenzék? Neki egyszerűen nincs több dolga. Legfeljebb az, hogy megszavazza az alkotmánytörvény soron következő módosítását.

Végül, mindenkinek marad a maga baja. S ez így van rendjén.

(Február 12.)

                                                  

Párhuzam

Az Európai Parlament (EP) mandátuma végén, futószalagon gyártja tovább az elítélő határozatokat. Csakúgy, mint Magyarország esetében, a szerbiai dollárbaloldal kérésére most Szerbiát állította pellengérre.

Ezúttal a decemberben lebonyolított szerbiai választások értékelésében. Elvi álláspontjukat megerősítve a Fidesz képviselői nem szavazták meg a ledorongoló határozatot.

Deli Andor, a Fidesz vajdasági képviselője erről a következőket nyilatkozta: Azt gondolom, az Európai Parlament nagyon rossz üzenetet küld Szerbia felé azzal, hogy nem bízik az ország hatósági szerveinek szakértelmében és határozatával nemzetközi vizsgálatot követel a decemberi választások kapcsán felmerülő esetleges szabálytalanságok kivizsgálására. A választások egy szuverén állam belügyét képezik, Szerbia polgárai pedig nagy többséggel a nemzeti-konzervatív oldalnak szavaztak bizalmat, és ezt az Európai Parlament balliberális többségének is tiszteletben kellene tartania”.

A történtekhez néhány megjegyzés kínálkozik.

Az EP Szerbia esetében is a helyi dollárbaloldal megrendelésére cselekedett.

Nem lehet véletlen, hogy az EP határozat megalkotásában a Soros-különítményhez bekötött képviselők vitték a prímet. Bizonyítottnak vehetjük, hogy globalisták célpontja a szerb szuverenitás védelmezői voltak.

Ezen az elvi alapon nagyon is érthető, Ana Brnabic, szerb kormányfő reagálása, miszerint „A határozatok jönnek és mennek, nem ez az első, és nem is az utolsó”.

Mi sem természetesebb, minthogy Szerbiában is megjegyzik: vannak olyan szerb politikusok, akik maguk kérték „országuk szuverenitásának felszámolását”.

Úgy látszik, az EP – annak ellenére, hogy Szerbia nem tagja az Uniónak – a két országot párba állítja. A cél világos: szorítani kell a szuverenitásuk védelmére kelt országokat amennyire lehet.

Párhuzam? Az bizony.

                                                                       (Február 14.)

Mi lesz itt?

Viharfelhők gyülekeznek elsősorban Európa egén.

Energiagondok, gázárak stb.

Genderveszély, megbomlik a társadalom belső kohéziója.

Migránsvonulás, migránsgettók, háttérbe szoruló nemzeti érdek.

Háború Ukrajnában, támadás Izraelre, öldöklés Gázában.

A „mélyállam” előretörése. A Soros-birodalom nyílt támadása.

Soroljam tovább? Nincs rá szükség, hiszen ezek a gondok beárnyékolják a nemzeti szuverenitást, és a nemzeti érdek olyan veszélyben van, hogy lassan kilátástalanná válik a normalitást igénylő európai emberek, közöttük a magyarok nem holnapi, de már a mai nyugalma is.

S akkor még az Európai Unió (EU) felől, a hatalom összpontosítására irányuló állandó jelleggel ránk nehezedő nyomásról nem beszéltem. Ahogy belföldi hazaáruló csatlósokról sem.

A fent említett veszélyforrásokból áradó rossz, ahelyett, hogy kioltaná egyik a másikat, összeadódik. Van ok a pesszimizmusra.

Meg az ellenállásra való készség megnövekedésére is. A magyarok esetében ez utóbbi különösen szembeötlő. Munkál bennünk a szabadságvágy, s az ezzel járó érzékenység.

A dávidi elhivatottság, sőt mondjuk ki, a magabiztosság, a tettrekészség is, hiszen ez a siker egyik fontos előfeltétele.

Hogy mondta Orbán Viktor az 2014-ben elhangzott évértékelőjében? „Fújjátok meg a kürtöket, és nyergeljetek, mert holnap indulunk!”

Az idén sem lesz ez másképp.

                                                  (Február 16.)

Mi erősödtünk

Két szempontból is hamis Ungár Péter érvelése.

Elismeri ugyan, hogy Novák Katalin helyes döntést hozott, de felteszi a kérdést milyen indokok alapján? Ezek hiányában állítja, „hatalmas sebet kapott az önbizalom”. Adódik a kérdés, milyen indok alapján mondja ezt Ungár Péter?

Nézzük meg ez érveket közelebbről. Formális jogi oldalról nézve a döntést, nincs benne hiba. Ahogy a zajos csámcsogásra lehetőséget adó indoklás sem kötelező.

Az ügy morális oldalról szemlélve valóban ügy. A köztársasági elnök a tisztével járó felelősséget vállalva a morális dilemmát úgy oldotta fel, hogy lemondott.

Egy az ő nemzedékéből való telefonáló a mi oldalunkról elmondta: kétszer hallgatta meg a lemondás szövegét, s kétszer szöktek könnyek a szemébe. Majd megnyugodott, mert ügy érezte, maga is erősebb lett a tegnapi nap eseményei után. Talán tudja azt is, hogy a Fidesz becsületes viszonyulásuk esetén senkit sem hagy ott az út szélén.

Valóban így van. Mit tehetne még a köztiszteletben álló családanya, tisztségviselő, ha vállalva a felelősséget, lemondott? Eleget tett morális kötelességének, s Varga Judittal együtt, így is segítette a nemzeti oldalt.

Marad tehát az erkölcsi talapzat, melyre építkezve a Fidesz-KDNP már négyszer kapott kétharmadot a választásokon. Mert a mi oldalunkon, ha valaki hibázott, nos, annak van következménye.

Végezetül: igaza lehet a svájci Neue Zürcher Zeitungnak. A Fidesz Novák Katalin és Varga Judit lemondásával „két sztárt” veszít el. Igaz viszont az is, hogy a magyar kormánypárt, szilárd elvi alapokon állva, számos új fiatal tehetségnek nyithat utat. Ahogy tette ezt a két fiatal sztár esetében is.

Különben ki tudja, lehet, hogy ezek a napok, vagy hetek járulnak hozzá a kormánypártok következő kétharmadához?

Ja, hogy az ellenzék? Neki egyszerűen nincs több dolga. Legfeljebb az, hogy megszavazza az alkotmánytörvény soron következő módosítását.

Végül, mindenkinek marad a maga baja. S ez így van rendjén. (KIFO Hirlevel, XI. évf. 45. szám)

***

Észrevétel a miniszterelnöki évértékelő után

Most már világos: az ellenzék célja, hogy Orbán Viktort is belekeverje a lemondások körüli küzdelembe – nem valósulhatott meg.

El tudná bárki is képzelni Magyarországon, hogy ha valakinek ilyesmiről lenne akár csak bizonyítéknak vehető értesülése is, nos, az nem váltaná közlendőjét csörgő pénzre?

Nincs. A nemzeti oldal mehet tovább.

Nekünk is lehet célunk. A következő kétharmad.

                                                             (Február 19.)

Osztozkodás

A Dmitry Medvedev kivetített Ukrajna-térkép előtt s ezzel összefüggésben az „Ukrajna kétségkívül Oroszország” vélekedéséről kijelentéséről folytatott egyre terebélyesebb vita nyomán lábra kapott a legyőzött állam felosztásáról folytatott, kissé elsietettnek tűnő egyezkedés. Ezt a vitát vehette alapul a francia államelnök ukrajnai bevonulást vizionáló kijelentése, bizonyságul arra, hogy az európai diskurzus egy része nemigen tart kapcsolatot a valósággal.

Miközben mindenki halálos komolyan fejtegeti, vajon kezdődik a harmadik világháború vagy sem, mégis az tűnhet fel, hogy közeleg, ha nem is a béke, de egy komolyabb fegyverszünet. A helyezkedést szemlélve, a benyomás az, senki sem rendelkezik a megoldáshoz közelítő ötlettel.

Ami jó kiindulópont. Mert, aki eddig ezt nem tudta, most láthatja, csak az USA és az orosz föderáció van igazán a döntéshozó helyzetében. S ez nem rossz fejlemény.

A kérdés most már csak az, sor kerül-e Ukrajna belső összeomlására, még az amerikai elnökválasztás előtt vagy sem?

A mezei kibic számára marad a találgatás. Ami azért nem veszélytelen tevékenység.

Tekintettel arra, hogy mi magyarok időben állást foglaltunk: no migration no war no gender, most nyugodtan várakozhatunk.

Hogy számunkra is akad néhány kérdőjel? Lehet, de a politikai pozíciónk minden esetre nem rossz.

Más

A hír, hogy Vucic engedett a nyomásnak, s Belgrádban megismétlik a választásokat, újabb bizonyíték arra, hogy Szerbia Magyarország sorsára jutott. A nemzetközi balliberális körök a helyi dollárbaloldal hataloméhségét kihasználva két legyet akarnak ütni egyszerre. Beülni a Vucic-féle szuverenista Haladó Párt (SNS) helyébe s léket üssenek a szerb önállóság igencsak hánykolódó hajóján. Csak remélni lehet, hogy a nemzetköziek nem járnak sikerrel.

Nekünk, vajdasági magyaroknak fontosabb az, hogy az új helyzetben nemzetköziek próbára teszik a magyar-szerb politikai együttműködés eddig jól szolgáló védelmi állásait.

Várható, hogy miután kitudódott a Soros-féle civilek mesterkedése Magyarországon, a szerb balliberális ellenzék megkísérli a vajdasági elvtársak mozgósítását. Nem valószínű, hogy a vajdasági egyetlen hadra fogható politikai erő nem kényszerül nyílt politikai küzdelemre a szuverenitás és a jó magyar-szerb kapcsolat védelmében.

A kérdés csak az, van-e elég meggyőződéses fiatal politikai aktivista a Vajdasági Magyar Szövetségben (VMSZ) aki a hatalmi pozícióban is hajlandó részt venni a nyílt politikai harcban. Mert ez lehetséges, csak fel kell adni a politikai hatalom adta kényelmi pozíciókat.

A tavasz, majd az ősz erre a kérdésre is megadja a választ.

Kisebbségi Fórum – Temerin

KIFO Hírlevél XI. évf. 1. szám

2024. január 2.

A Kisebbségi Fórum (KIFO) civilszervezet. A politikai életben felületet biztosít a nemzetben gondolkodó publicistáknak és serkenti a politikai véleményalkotás demokratikus formáit.

Az elmúlt több mint harminc évben a történelmi VMDK, majd a Vajdasági Magyar Demokrata Párt (VMDP) elnökeként tevékenykedtem. 2003-ban azért indítottam a Hírlevelet, hogy a VMDP és a magam hasznára is, foglalkozhassam a Kárpát-medencében alakuló magyar-magyar viszonyokkal.

A Nemzeti Együttműködés Rendszere (NER) keretében arra törekszem, hogy a Kárpát-medencében minél több magyar minél tovább megmaradjon magyarnak. A KIFO Hírlevél ezt a célt immár huszonegyedik éve szolgálja.

Ennek megfelelően a cél az, hogy a Fidesz-KDNP rendre hozza az újabb kétharmados győzelmeket. Egyben az esélyt, hogy Orbán Viktor vezetésével Magyarország mielőbb besorolhat az EU legsikeresebb öt tagja közé. Igaz ugyan, hogy a kormányzáshoz elég a 100 képviselő, de a társadalmi változások kivitelezéséhez, láthatóan, kétharmados többségre van szükség.

A cél tehát az, hogy a kettős állampolgárok is hozzájáruljanak a nemzeti erők további kétharmados győzelméhez. S ezzel a magyar nemzet határmódosítás nélküli integrációjához.

Európában a többi nemzeti politikát folytató erővel együtt, rendre meg kell nyerni a Soros-párti bevándorlást szervező balliberálisokkal vívott kemény küzdelmet. 

Ágoston András        

A XI. évfolyam elé

Azok közé tartozom, akik számára a 2024. év a kissé ködös jövő ellenére, pozitív jelekkel kezdődött.

Tegnap délelőtt meghallgathattuk balett-betétekkel megtűzdelt bécsi szimfonikusokat, délután pedig a Kossuth Rádió szimfonikusainak évnyitó bemutatkozását. Mindkettő üdítő színfolt volt az ünnepi események sorában.

Varsóból viszont nem érkeznek biztató jelek. Láthatjuk, a számunkra nagyon is fontos politikai színtéren élethalálharc folyik. Természetesen a globalisták és a nemzetiek között. Soros megbízottja a német kormány után, igaz rokoni jogon, benn van a lengyel külügyminisztériumban is. Hogy a „progresszív” Európa kinek szurkol, eddig sem volt titok.

Magyarország küzdelme Brüsszelben várhatóan nehezebb körülmények között folytatódik. A kormányunk megtorpanásáról aligha lehet szó. A szokásos racionális megközelítés pedig magától értetődik. Tapasztalat van hozzá, legalább annyi amennyi kell.

Úgy tetszik, megérkeztek az első milliárdok, az eddig visszatartott, nekünk járó európai pénzekből. A nagy globális küzdelem a brüsszeli bürokratákkal még nem dőlt el. Nem tudjuk, a nagyok közül ki húzza a rövidebbet, de látjuk: Magyarországnak továbbra se lesz könnyebb. Különösen nem, Lengyelország nélkül.

Hacsak. Hacsak valami különös szerencse folytán nem kerül sor újabb lengyel választásokra.

A brüsszeli bürokratákkal folytatott küzdelem kimenetele egyelőre nyílt. Akkor is, ha érzékeljük, a magyar kormány törekvései egyre inkább befogadottá válnak a V4 államaiban. S ha láthatjuk, vezetőinkre odafigyelnek immár a konzervatívok legmagasabb köreiben is.

A háborús övezetekből érkező veszélyjelzések, közvetlenül is érintenek bennünket. Nincs megkönnyebbülés, nincs megnyugvás.

Mi tölthet el mégis reménységgel bennünket? Hacsak nem a tudat, hogy a normalitás oldalán állunk. Meg az, hogy Nagy Imrével szólva, „csapataink harcban állnak”. S a csillagok állása – nem, mint 56-ban – sem rossz.

Ki emlegeti már a német kancellár magabiztos kijelentését, miszerint „Wir schaffen das”.

A magyar nemzeti kormány bizonyította: a harc, amit folytat távlatokat nyit és eredményes. Magyarországnak nemcsak igaza van, de igaza lesz. Például a migránskérdésben. Aki ezt eddig nem fogadta el, ma visszatartott dühében csak a fogát szívja. Miközben tudja, a migránspaktum nem megoldás. Még átmenetileg sem.

     Bizony!

Végül: elindul a KIFO Hírlevél XI. évfolyama. Célja nem változik. Ahogy ez a fejlécben áll.

Ágoston András

Menni vagy nem menni?

Manapság is nagy a forgalom a nemzetközi politikában. A világban meg Európa e táján is.

Ha valaki gyakran és eredménnyel járja a világot, akkor az Szijártó Péter, a magyar kereskedelmi és külügyminiszter, aki a miniszterelnök ukrajnai útját készíti elő.

Aki járt már hasonló cipőben tudhatja, a valóban fontos tisztségekkel különféle fenyegetések járnak. Akár durva, a fogadó ország hatalmi szerveihez eljuttatott, életveszélyes fenyegetések is. Ha Ukrajnáról van szó, ezek különösen meghökkentőek. Kinek az érdekében, esetleg a parancsára?

Nyomban adódik a kérdés, megéri? Mert száz százalékosan biztos hivatalos út ezen a szinten sincs.

Másrészt, ott van a felelősség meg a kötelesség. Főképpen, ha a várható találkozó érzékeny nemzeti érdekeket érint.

A magyar külügyminiszter bizonyára mérlegel, majd igazunk tudatában útnak indul. Kivéve, talán, ha a hazai biztonsági szolgálatok konkrét veszélyre figyelmeztetik.

Különben, ahogy eddig is, végzi a dolgát.

Fenyegetések

Három irányból fenyegeti a magyar érdekeket az Európai Unió (EU): Migránspaktum, gyermekvédelem, Ukrajnai háború.

Nem mintha ne lennének még fenyegető veszélyek, de ezek ellen kemény ellenállást, s egyben politikai találékonyságot kell felmutatnunk. Jó hír, hogy mind a három „fronton” jól állunk. A magyar szavazók és a Fidesz – KDNP Pártszövetség közötti bizalmi viszony, a kétharmados támogatások útján, erőt biztosít a magyar miniszterelnöknek ahhoz, hogy teljességgel kibontakoztathassa politikusi képességeit.

Orbán Viktor a magyar állami érdek védelmében hosszú ideje sikerrel jár, s ma már európai, sőt a nemzetközi politikai színtér fontos játékosaként magasan tartja a nemzetközi konzervatív összefogás zászlaját. Olyan partnerekkel együtt, mint amilyen Donald Trump.

Nem mellékes, hogy Orbánt amolyan búvópatakként, megtalálja a gondolkodó EU-s politikusok egy részének a szimpátiája is. Politikai súlya a konzervatívok növekvő befolyásával párhuzamosan, a soron következő EP választások nyomán – tovább erősödhet.

Tudjuk, ha mindez megvalósul, csak újabb, de nem könnyebb küzdelmeknek nyit teret.

Magyar vonalon – biztosak vagyunk benne – ezek leküzdéséhez is lesz erő, s akarat.

Győzelem, vagy vereség?

Erről beszélt tegnap az egész ország. A magyarok többsége mindenképpen.

Mert igaz, elhangzott, garancia van rá, hogy a magyaroknak pénze nem megy Ukrajnába. A 27-ek megegyeztek abban is, hogy lesz ellenőrzés, s az Ukrajnának nyújtott 50 milliárdos támogatásnak csak egy része megy az EU hét éves költségvetéséből a többi bankkölcsön lesz.

Tény, hogy az egység az európai magországok és Orbán Viktor szűk körében született meg. Tény az is, hogy a 27-ek döntésüket a magyar miniszterelnök beleegyezésével, különösebb vita nélkül hozták meg.

Felmerül a kérdés, miért adta beleegyezését Orbán Viktor? Pontosabban, a magyarok győzelmet (vétót), vagy legalább a magyar kompromisszumos javaslat elfogadását várták. Miként lehet értékelni magát a döntést.

Ha minden az egyességnek megfelelően zajlik le, megmarad a magyarok pénze, de úgy néz ki valamilyen formában közünk lesz magához a kölcsönfelvételhez is. Pontos végrehajtási menetrend, ha van ilyen, az a nagyok és a magyar miniszterelnök megegyezésének része lehet.

Végül marad a kérdés miért tért ki a magyar miniszterelnök Amerika és a nagyok viharos nyomása elől?

Nos, ezt ez idő szerint az egyezkedő kevesek tudják.

Nekünk a vélekedéshez marad a tapasztalat: Orbán Viktor döntései eddig mindig jónak bizonyultak.

Reméljük így lesz ez most is. S nem az európaiak felett álló erők győzedelmeskednek. Legalább annyiban, hogy nem veszik oda a magyarok pénze.

Ágoston András:

A harmadik korszak

Ma van harmincnégy éve, hogy kezdeményeztük a VMDK megalakítását. Nagy esemény volt ez a vajdasági magyarság életében. A történelmi VMDK volt az első politikai szervezet az akkori Jugoszláviában, amely három nappal a Tőkés László nevével fémjelzett temesvári forradalmi eseményeket követően, nemzeti alapon szerveződött, s ezzel utat nyitott a rendszerváltást követő új politikai korszaknak.

Akkor úgy gondoltuk, pontot tettünk a szocialista uralom végére, s most már a titoi Jugoszláviában is megkezdődött a demokratikus fejlődés felé. Nem egészen így történt. Következett a belháború, amely az ország szétesésével ért véget.

A nagy belső átalakulások sorában a történelmi VMDK ígérete mégis valóra vált: talpra álltunk, megmaradtunk.

Bebizonyítottuk, hogy lehetséges a kisebbségi közösség nemzeti alapú önálló szerveződése, mi több, a fennmaradása is. A hőskorszaknak a csúcsteljesítménye a vajdasági magyarság első önállóan kidolgozott autonómiakoncepciója volt. Ebben az ügyben sem Budapestről, sem Belgrádból nem kaptunk támogatást. Budapest az Európai unióhoz való csatlakozással volt elfoglalva, Belgrád meg inkább ellenségesen viszonyult hozzánk. Talán épp ennek köszönhetjük, hogy a történelmi VMDK majd eszmei örököse a Vajdasági Magyar Demokrata Párt (VMDP) hitelességét végig megőrizte.

A vajdasági magyarság a polgárháború viharában igencsak hullámzó politikai formát mutatott. A VMDP és a VMSZ közeledése végül az autonómia eszméje körül valósult meg.

Időközben Magyarország a gyors fejlődés útjára lépett. Megelégelve a határon túli magyarság főleg az autonómia ügye körül meglevő állandó feszültséget, a saját erejére támaszkodva irányt szabott a szomszédos államokban zajló eseményeknek.

A történelmi körülmények úgy hozták, a magyar-szerb megbékélésre törekvő vezető politikai erők célt értek. A közeledésben fontos szerepe volt a VMSZ-nek, különösen Pásztor István elnöknek. Viszonylag rövid idő alatt kialakult az a viszonyrendszer melyben a Pásztor István és a VMSZ alkotó eleme lett a kétoldalú nemzetközi együttműködésnek. S így Magyarország és Szerbia megbékélésén alapuló kapcsolatrendszer szinte évente új eredményeket hozott. Mára a két szomszédos állam kapcsolatát a folyamatos érdekalapú stratégiai együttes cselekvés jellemezi.

Pásztor István szerepe pedig közös, ápolandó értékké nemesedett.

A minap lezajlott szerbiai választások bebizonyították. A VMSZ vezetése képes és méltó a fontos politikai örökség megőrzésére és továbbvitelére. Ezzel lezárult a vajdasági magyarság politikai történetének második szakasza.

A harmadik szakaszban a jó magyar-szerb együttműködés kialakult modellje, melynek a VMSZ fontos mozgató eleme, jó eszköz lehet további fontos feladatok megoldásában.

Dr. Pásztor Bálint elnök vezetésével a VMSZ a magyar érdekek érvényesítése mellett, részt vehet nemcsak régió békéjének megőrzésében, de – az Európai Unió fennmaradása esetén – Szerbia már zajló csatlakozási folyamatának segítésében is.                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Ágoston András:

Ellentmondások

Ukrajna háborús céljai publikusak: mindent vissza. A Krímet is. Hogy? Hát úgy, ahogy ezt az USA az elején ígérte. Amikor belelovalta Ukrajnát az oroszok elleni háborúba.

Pontosabban az USA ígéreteire támaszkodva Ukrajna maga lovalta bele magát a 21 századra alkalmatlan katonai projektumba. Hogy saját emberanyaggal, de más számlájára megvalósíthatja a Nagy-Ukrajna vízióját. Ezen az ötleten a történelemben már mások is pórul jártak.

Az USA (nem először) lassan kihátrál a számára egyre kilátástalanabb konfliktusból, a magatehetetlen EU pedig egyre inkább bennragad.

S így a hoppon maradt háborús partnerek jobb híján egymást marhatják. Eljött tehát az igazság pillanata.

Ukrajna vesztett, de nem akarja elismerni. Az EU szintén vesztett, de megkísérli menteni, ami menthető. Legalább a jövő évi EP választásokig. Csakhogy lassan kiderül, semmi sem menthető. Az EP választások utána meg, ki merre lát.

Közben mind a két oldalon azon lamentálnak, hogy Magyarország nem akar kötélnek állni. Nem akar utánuk ugrani a kútba.

Persze, hogy nem. S ez így van rendjén!

Kicsi Trianon?

A napokban öreg barátom megmondta, mi várható. Ami az ukrajnai magyarokra vár, az voltaképpen egy kicsi Trianon. A liberalizmussal enyhén fertőzött, de nem autonómia-tagadó volt harcostárs, most pesszimista. Szerinte a magyar kormány végül úgyis meghajol a nagy nemzetközi nyomás alatt, s elfogadja a kompromisszumot, aminek következtében a még szülőföldjükhöz ragaszkodó magyarokat az ukrán hatalom egyszerűen átkíséri a határon: menjenek isten hírivel. A magyar kormány pedig örüljön, hogy az amerikai sas szárnya alól esetleg elmarad a büntetés. Mert nem értette meg az idők szavát.

Sokan, sokféle véleményt hangoztattak, vagy írtak le a többi között, a Kárpátalján őshonos magyar kisebbség jövőjével összefüggésben is. Tény viszont, hogy a magyarok helyzete nem javul, hanem tovább romlik. A magyar tanulók már az óraközi szünetekben sem beszélhetnek magyarul, csak az állam, nyelvén.  A sarokba szorított dúvad belemar mindenkibe, aki elé kerül.

Én meg úgy látom – feleltem neki – a körülmények éppen hogy azt jelzik, a magyar kormány kitartása végül eredménnyel jár. Mert esélye pont a szabadság, s az egyenlőség alapján, a nagy mozgások felismerésében, a küzdők tudásában, s ne kerteljünk, lelki erejében van. Kárpátalján, meg Brüsszelben is.

A tapasztalataink azt mutatják, nem kicsi Trianon fenyegeti a magyarságot, inkább az igazi, a 21. századot idéző nagy győzelem.

Tanulságok

Ki gondolta volna a röszkei csata idején, az osztrák határövezetben, vagy a müncheni vasútállomáson plüssmacival kedveskedő fiatal lányokat látva, hogy az ellenőrzés nélkül  beözönlő migránsok voltaképpen nem „szegény menekültek” hanem az előretörő iszlám győzelemre éhes rohamosztagai?

Ki? Hát például Magyarországon az Orbán Viktor vezette nemzeti kormány. Látva a veszélyt, a magyarok időben kerítést emeltek. Eredménnyel. S megteremtették a hatékony védekezés, a nagy vállalkozás jogi, tárgyi, és ami a legfontosabb politikai kereteit is.  

Az úttörő politikai döntés eredményesnek bizonyult. Magyarország ma is mentes az ellenőrzés nélküli migránsbeáramlástól. De, továbbra is vállalnia kell a tehetetlen, irigy EU bürokraták egyre körmönfontabb ideológiai támadásait és sajnos, anyagi természetű gáncsoskodását is.

Isten nem ver bottal.

A bibliai történet tanulsága beteljesedni látszik.

Az eltunyult nyugati globalisták okosabbnak gondolják magukat, a legokosabbnak. A Hamasz kegyetlen támadása, a legújabb izraeli események, valamint a perzselő migránstűntetések Európa volt gyarmattartókat szembesítik a két nép ősi ellentéteken alapuló szembenállásával. A muszlim-zsidó ellentét immár Európában is romboló formájában mutatkozik meg.

Az iszlám „honfoglaló” légióinak menetelése évek óta zajló szemléltető oktatás, ami minden globalistának bizonysággal szolgál az európai vezetők (Merkel asszony) másfél évtizeddel ezelőtt meghozott gyors, rossz döntéseire.

Nemkülönben arra, hogy Orbán Viktor kormánya helyes állásfoglalása és kitartó politikai küzdelmei, eredménnyel jártak. Nincsenek migránsgócok Magyarországon. De, a tartósan rázúduló támadások miatt a harcot folytatnia kell.

Különben a brüsszeli bürokraták egyszerűen ránk, középeurópaiakra testálják az országaikban robbanó eleggyé edződött haszontalan és veszélyes migránstömegek nagyobbik részét.

Összegezve: az orrukig sem látó nyugati ideológusok, ellenőrzés nélkül engedték be a migránsok tömegeit, s a kibocsájtó államaikat feszítő ellentéteket is. Az iszlám előhadak mára a vendéglátóik fejére nőttek, káoszba taszították e befogadó társadalmakat.

Az európai globalista réteg most a saját levében fő. Kiutat nem talál, s jobb híján ragaszkodik saját hibás elképzeléséhez: akiket a teherré vált migránsok közül nem tud visszaküldeni, mert nincs hova, most erőszakkal Közép-Európa országaira szabadítanák rá. Kvóták szerint.

             Sikerülhet ez nekik? Magyarországon nem.

Ágoston András:

Kezdődik?

Három tényt kell figyelembe vennünk, ha az EU-tag Magyarország helyzetéről akarunk elmélkedni.

Franciaországban, hol másutt, támadnak a migránsok. Máshol sem működik a „messziről jött emberek” társadalmi integrációja. Mert ők sem kívánnak a francia társadalom részévé válni,  de jelenlétük nem vált ki lelkesedést a még gondolkodó európai polgárok körében sem.

Az irigység napjainkban romboló társadalmi jelenség. Meg kell csak nézni az Európai Parlament balliberális többségének viselkedését, vagy a hazai dollárbaloldal szabóságon készült öltönyökben feszítő megmondó embereinek pöffeszkedését. Nem tudják elrejteni az ellenszenvüket. Látják már, jobb az élet migránsok nélkül, ám nem tudják átlépni saját árnyékukat. Hogy a külhoni magyarság balliberálisairól ne is beszéljünk. Akik, csakúgy, mint magyarországi elvtársaik, ahol csak lehet, gáncsot vetnek a nemzeti oldal törekvéseinek. Árulkodnak, hintik a kishitűség magvait.

Tény továbbá, hogy a háború eddig nem tapasztalt intenzitású ellenérzéseket kelt a béke hívei és a „mindent bele”, s csendben a harc az utolsó ukránig politikáját elfogadva, talpaló uszítók között.

Mind több a jele annak, hogy az egyelőre többségben levő balliberális „fősodor” mintha készülne a végső leszámolásra. Tekintettel az érdekellentétek mélységére, számot kell vetnünk a lehetőséggel, hogy a magállamok végül ki akarnak bennünket szorítani az EU-ból.

Félnünk kellene, hogy példát statuálnak velünk, magyarokkal, a többi renitens gondolkodó épülésére?

Félni egy kicsit lehet, de ijedségre semmi ok. Ha jót akarunk magunknak, nem tehetünk másként: harcolnunk kell az igaz ügyért. Volt már ilyen.

2023.07.06.

BLU201205-7807-1810